بازدید مدیر عامل بانک از جنوب استان سیستان و بلوچستان

بازدید مدیر عامل بانک از جنوب استان سیستان و بلوچستان

دکتر شایان مدیرعامل محترم بانک با همراهی محمدحسن علمداری عضو محترم هیات مدیره، سیاوش زراعتی معاون مدیرشعب استان و رضا خمرنیایی معاون مدیرشعب استان با هدف دیدار با همکاران جنوب استان و بازدید از طرح های عمرانی شهرستان چابهار به جنوب استان سفر نمودند.

در روز نخست سفر ایشان از محل احداث شهر جدید تیس در سواحل دریای عمان بازدید نمود. فاز نخست آماده سازی زیرساخت ها و توسعه این شهر با بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است. برنامه ریزی لازم برای ساخت شهر جدید و مدرن تیس با شعار "شهر جدید تیس- شهر هوشمند" انجام شده و این شهر قرار است به یک نقطه گردشگری، تفریحی و توسعه یافته تبدیل شود.
مدیر عامل طی دیدار با مسوول کارگاه پروژه احداث 288 واحد مسکونی از محل طرح اقدام ملی در شهر جدید تیس، نحوه ساخت و ساز ، نقشه های ساختمان ، تعداد تیپ های ساختمانی ، متراژ زمینها و موانع اجرایی طرح را مورد بررسی قرار داد و عنوان نمود: در تهیه نقشه و ساخت ساختمان به بافت و فرهنگ بومی شهرستان توجه شود و همچنین ضمن نیازسنجی، باید شرایط و مشکلات پروژه های مشابه توجه گردد تا این طرح در پایان با کمترین مشکل و مسئله برای متقاضیان و همچنین بانک تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد . شهر جدید تیس ظرفیت تبدیل شدن به یک شهر هدف گردشگری و در کنار آن منطقه تجاری را دارد که امید است با اجرای این طرح، توسعه و پیشرفت استان تسهیل گردد.
طی روز دوم سفر شایان از طرح شهرک سازی با هدف ساماندهی سکونت گاهای غیررسمی در مرادآباد بندر چابهار  با همراهی رییس بنیاد مسکن شهرستان چابهار بازدید نمود . ایشان ضمن دیدار با آقای کرمی مسوول کارگاه طرح موصوف بیان نمود  : اعتباری به میزان 90 میلیارد تومان را بانک مسکن برای احداث 1000 واحد مسکونی در فاز اول این شهرک اختصاص داده است که بر اساس پیشرفت کار پرداخت خواهد گردید که امیدوارم با عملکردی جهادی و بر طرف نمودن تمامی موانع پیش از زمان پیش بینی شده، این طرح به بهره برداری برسد. بانک مسکن و کارکنان آن با تمام توان سعی در رفع موانع و تسهیل در اجرایی نمودن این طرح دارد که فقط همت همکاران تان و تعامل سازمان های استانی ذیربط در این پروژه برای سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این طرح نیاز است. مهندس کرمی ضمن ارائه اطلاعات طرح (مساحت،تعداد واحد،سبک ساخت و ساز و ....) بیان نمود: امیداورم با تعامل خوب بانک مسکن و سایر مسوولین استانی بتوانیم تا پایان خرداد ماه فاز اول این طرح را مورد بهره برداری قرار دهیم.


همچنین مدیرعامل محترم از برخی طرح های دارای مشکل همچون طرح تعاونی مسکن اصناف شهرستان چابهار و پروژه اسکان بازدید نمود و از مشکلات این طرح ها مطلع گردید و پس از آن با هماهنگی های لازم با ادارات کل مرتبط با مشکلات، دستورات لازم جهت بررسی و رفع موانع پروژه های ذکر شده را صادر نمودند .
همچنین باید عنوان گردد طی این سفر مدیرعامل محترم ضمن بازدید از شعب با همکاران شعبه های مرکزی چابهار، صدف چابهار و امام خمینی (ره) چابهار دیدار نمود و به مشکلات و نظر های آنان گوش فرا داد و پس از آن با مسوولین سه شعبه موصوف با هدف کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات و رفع آنها جلسه ای برگزار گردید. طی این نشست دکتر شایان ابراز نمودند: بازدید از استان با هدف رفع هرگونه موانع گسترش خدمت رسانی، ارتقاء شعب و بهبود وضعیت همکاران صورت میگیرد و انتظار می رود تمامی مشکلات بصورت شفاف ارائه شود تا جهت رفع آنها تصمیم گیری و برنامه ریزی گردد. برای ارتقاء شعبه، مسوولین شعب خودشان نسبت به هدف گذاری برای شعبه اقدام نمایند و با برنامه ریزی، تلاش نمایند به آن هدف دست یابند.
طرح اقدام ملی موجب افزایش کار شعب گردیده است ولیکن فرصتی برای بانک فراهم آورده که باید از این موقعیت، همکاران استفاده نمایند و برای صدور ضمانت نامه، افتتاح حساب برای پیمانکاران و حفظ منابع تسهیلات پرداخت شده و انتقال سایر منابع پیمانکاران اقدام شود. بانک در طی دوره های مختلف در حال اجرای  طرح های متنوعی می باشد که فرصت های مناسبی را در اختیار همکاران می گذارد که می توانند با مشتری مداری باعث ماندگاری منابع آنان شوند و برای همیشه بانک عامل آن سازمان یا شرکت باقی بمانند.
همچنین علمداری بیان نمود: سیاست های اعتباری هر سال قبل از آغاز سال با هدف در دسترس بودن زمان کافی برای تسلط بر محتوای آن در اختیار همکاران قرار می گیرد که تاکید می نمایم  همه همکاران نسبت به مطالعه آن اقدام نمایند زیرا با آگاه شدن همکاران از سیاست های اعتباری هر سال، نحوه عملکرد همکاران بهبود خواهد یافت و با دید بهتری جهت دستیابی به اهداف برنامه ریزی و تلاش خواهند نمود.
باید عنوان گردید مشکلات شعب شهرستان چابهار که عمده آن مرتبط با اعتبارات و منابع انسانی می باشد از سوی روسای شعب مطرح گردید که مورد توجه مدیرعامل محترم قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع آنان نیز از سوی ایشان صادر شد .

آخرین بروزرسانی 1400/3/9